Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Про діяльність експлуатуючої організації
Опубліковано 03 вересня 2021 року о 13:17

Хто може отримати ліцензію на провадження діяльності на окремому етапі життєвого циклу ядерної установки?

Експлуатуюча організація (оператор) - призначена державою юридична особа, яка здійснює діяльність, пов'язану з вибором майданчика, проектуванням, будівництвом, введенням в експлуатацію, експлуатацією, зняттям з експлуатації ядерної установки, забезпечує ядерну та радіаційну безпеку і несе відповідальність за ядерну шкоду.


Яким посадовим особам необхідно отримувати ліцензію? 

Перелік посадових осіб, до службових обов'язків яких належить здійснення організаційно-розпорядчих функцій, пов'язаних із забезпеченням ядерної та радіаційної безпеки, а також діяльність яких може здійснюватися лише на підставі ліцензії, визначається в ліцензії на провадження діяльності експлуатуючої організації на окремому етапі життєвого циклу ядерної установки або сховища для захоронення радіоактивних відходів. До цього переліку включаються посадові особи, до службових обов'язків яких віднесено: прийняття рішень про режим роботи ядерної установки або сховища для захоронення радіоактивних відходів; прийняття рішень про впровадження планів протиаварійного реагування; прийняття рішень про впровадження модернізації та модифікації систем, важливих для безпеки; допуск персоналу до безпосереднього управління реакторною установкою атомної електростанції; контроль за дотриманням вимог ядерної та радіаційної безпеки (внутрішній нагляд).


Ким і де визначається перелік робіт або операцій, виконання яких можливе тільки за наявності окремого письмового дозволу? 

Перелік робіт або операцій, виконання яких можливе тільки за наявності окремого письмового дозволу, визначається Держатомрегулюванням в умовах дії ліцензії на здійснення діяльності ЕО на певному етапі життєвого циклу ядерної установки.
Де визначається перелік робіт чи операцій, виконання яких експлуатуючою організацією можливе тільки за наявності окремого дозволу? 

Перелік робіт чи операцій, виконання яких експлуатуючою організацією можливе тільки за наявності окремого дозволу, наведено у додатку 1 до Умов та порядку видачі окремих письмових дозволів на види робіт чи операцій на етапах експлуатації та закриття сховищ для захоронення радіоактивних відходів», затверджених наказом Держатомрегулювання України від 19 листопада 2007 р. № 161 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 06 грудня 2007 р. за № 1352/14619 та визначається Держатомрегулюванням в умовах ліцензії на здійснення діяльності на етапах експлуатації або закриття сховища.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux