Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Звіти про відстеження результативності
від 16 листопада 2011 р.
Київ
Звіт про повторне відстеження результативності регуляторного акту “Про внесення змін до “Порядку проведення державної інвентаризації радіоактивних відходів”, затверджений наказом Держатомрегулювання від 14.10.2010 №142, зареєстрований в Мін’юсті 03.11.2010 за № 1028/18323

Звіт про повторне відстеження результативності регуляторного акту

“Про внесення змін до “Порядку проведення державної інвентаризації радіоактивних відходів”,

затверджений наказом Держатомрегулювання від 14.10.2010 №142,

зареєстрований в Мін’юсті 03.11.2010 за № 1028/18323

 

1. Виконавець заходів з відстеження регуляторного акту

Заходи з повторного відстеження результативності регуляторного акта здійснені управлінням безпеки поводження з радіоактивними відходами (далі – РАВ) Департаменту з питань ядерної захищеності та радіаційної безпеки Держатомрегулювання України.

 

2. Цілі прийняття регуляторного акту

Регуляторний акт спрямований на удосконалення системи забезпечення державного регулювання у сфері використання ядерної енергії, зокрема, у державній системі обліку РАВ, а саме виявлення РАВ, забезпечення контролю за накопиченням і переміщенням РАВ, своєчасну передачу їх спеціалізованим підприємствам по поводженню з РАВ, а також забезпечення постійного поновлення і своєчасного внесення змін до Державного реєстру РАВ та Державного кадастру сховищ РАВ.

Основними цілями внесення змін до “Порядку проведення державної інвентаризації радіоактивних відходів” було:

- приведення цього НПА у відповідність до існуючої організаційної структури, що склалася, як в системі органів державного управління у сфері використання ядерної енергії і поводження з РАВ, так і в системі органів державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки;

- врахування в НПА накопиченого досвіду попередніх державних інвентаризацій РАВ в Україні;

- уникнення неконтрольованого накопичення РАВ та забезпечення оперативного контролю за місцезнаходженням і переміщенням РАВ.

 

3. Строк виконання заходів з відстеження

Заходи з відстеження здійснювались з 10 вересня по 10 жовтня 2011 року.

 

4. Тип відстеження: повторне.

 

5. Методи одержання результатів відстеження

Відстеження результативності акта проводилось статистичним методом за результатами аналізу результатів третьої та четвертої державних інвентаризацій РАВ в Україні.

 

6. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, а також способи одержання даних

Результативність акту відстежувалась на основі аналізу наявності/відсутності систематичних порушень вимог законодавства та норм і правил ядерної та радіаційної безпеки, щодо передачі РАВ підприємствами та організаціями, що здійснюють діяльність із використання ядерної енергії в результаті якої утворюються РАВ, державним спеціалізованим підприємствам по поводженню з РАВ, а також дотримання порядку надання підприємствами та організаціями звітних матеріалів щодо утворення, надходження та динаміки накопичення РАВ.

 

7. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Кількісними показниками результативності регуляторного акта є кількість підприємств, на яких проводилась державна інвентаризація РАВ та кількість підприємств, на яких при цьому виявлені РАВ, що своєчасно не передані до спеціалізованих підприємств по поводженню з РАВ.

 

Показники результативності

Базове відстеження

(2007 р.)

Повторне відстеження

(2010р)

Кількість суб’єктів діяльності у сфері використання ядерної енергії, у результаті діяльності яких утворюються РАВ, од.

925

304

Кількість підприємств, організацій та установ, у яких проведено інвентаризацію РАВ, од.

1150

641

Кількість підприємств, організацій та установ, у яких виявлено наявність РАВ, од.

73

39

 

Якісними показниками є відсутність систематичних порушень вимог законодавства та норм і правил ядерної та радіаційної безпеки, щодо передачі РАВ державним спеціалізованим підприємствам по поводженню з РАВ на переробку та зберігання; перевірка та уточнення даних Державного реєстру РАВ та Державного кадастру сховищ та місць тимчасового зберігання РАВ.

 

8. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

При повторному відстеженні результативності регуляторного акту оцінка результатів показала, що застосування цього акту сприяло підвищенню ефективності державної системи обліку РАВ, а саме: виявленню РАВ, забезпеченню контролю за накопиченням і переміщенням РАВ, своєчасності передачі їх спеціалізованим підприємствам по поводженню з РАВ на переробку та зберігання, плануванню потужностей сховищ для зберігання та захоронення, а також забезпеченню постійного поновлення та своєчасного внесення змін до Державного реєстру РАВ та Державного кадастру сховищ РАВ.

Негативних соціально-економічних наслідків від впровадження змін до “Порядку проведення державної інвентаризації радіоактивних відходів” не було. Встановлені НПА вимоги оптимізовано з урахуванням міжнародного і вітчизняного досвіду у сфері поводження з РАВ. Не виявлено зовнішніх або внутрішніх чинників, які можуть негативно впливати на дотримання вимог цього акта.

 

 

Заступник Голови О. Макаровська

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux