Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Звіти про відстеження результативності
від 12 січня 2010 р.
Київ
Звіт про періодичне відстеження результативності регуляторного акта - постанови Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2000 р. N 1782

Звіт про періодичне відстеження результативності регуляторного акта –

постанови Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2000 р. N 1782

«Про затвердження Порядку ліцензування окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії»

 

1. Виконавець заходів з відстеження регуляторного акта

Заходи з періодичного відстеження результативності регуляторного акта здійсненні Управлінням безпеки радіаційних технологій Держатомрегулювання.

 

2. Цілі прийняття регуляторного акта

Відповідно до Закону України “Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії” дозвільна діяльність є складовою частиною державного регулювання у сфері використання ядерної енергії і передбачає ліцензування окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії.

Ціллю прийняття регуляторного акта є затвердження Порядку ліцензування окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії (далі - Порядок),

Порядок визначає процедуру ліцензування окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії.

 

3. Строк виконання заходів з відстеження

Заходи з періодичного відстеження результативності регуляторного акта здійснюються раз на три роки починаючи з дня виконання заходів з повторного відстеження результативності акта. Заходи з відстеження здійснювались в грудня 2009 року.

 

4. Тип відстеження: періодичне.

 

5. Методи одержання результатів відстеження

Періодичне відстеження результативності регуляторного акта здійснювалося:

статистичним методом шляхом проведення аналізу кількості виданих (переоформлених) ліцензій внесених до бази «Реєстр ліцензій», з метою визначення кількості коштів, що мають надійти до загального фонду Державного бюджету України за оплату дозвільних процедур у сфері використання ядерної енергії.

 

6. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, способи одержання даних.

За результатами періодичного відстеження статистичним методом встановлено, що протягом 2007-2009 років

Рік

Кількість

виданих, переоформлених (внесення змін) ліцензій

(шт.)

Кошти,

одержані

за ліцензування

(грн.)

2007

357

191 502,00

2008

501

214 183,00

2009

929

354 946,00

Всього:

1931

760631,00

 

За звітний період кількість виданих (переоформлених) ліцензій збільшилась, як наслідок збільшилась сума коштів, надходження яких очікується до загального фонду Державного бюджету.

З впровадженням новітніх ядерних та радіаційних технологій у різних галузях народного господарства, науці та у медицині кількість суб’єктів діяльності у сфері використання ядерної енергії ДІВ та ліцензіатів, які мають намір впроваджувати, зокрема, діяльність з виробництва та використання ДІВ постійно зростає.

Сплата за здійснення дозвільних процедур у сфері використання ядерної енергії здійснюється суб’єктами діяльності, які проваджують діяльність у сфері використання ядерної енергії або мають намір проваджувати зазначену діяльність, до загального фонду державного бюджету у встановленому законодавством порядку.

 

7. Кількісні та якісні значення показників результативності акта.

Кількісними показниками результативності регуляторного акта є:

розмір надходжень до загального фонду Державного бюджету України, пов'язаних з дією акта – збільшилася за рахунок того, що з впровадженням новітніх ядерних та радіаційних технологій у різних галузях народного господарства, науці та у медицині кількість суб’єктів діяльності у сфері використання ядерної енергії та ліцензіатів, які мають намір впроваджувати ці технології будуть здійснювати оплату дозвільних процедур до загального фонду Державного бюджету України згідно з встановленими розмірами плати.

кількість радіаційних аварій, випадків перевищення допустимих норм опромінення людей і забруднення довкілля – зменшилася, зважаючи на провадження діяльності у сфері використання ядерної енергії під регулюючим контролем тільки тими фізичними та юридичними особами, які мають ліцензію на здійснення певного виду діяльності у сфері використання ядерної енергії

Якісними показниками результативності регуляторного акта є:

забезпечення використання тільки тих ядерних установок, джерел іонізуючого випромінювання, об'єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами, рівень безпеки яких визнано таким, що відповідає міжнародновизнаним вимогам на основі всебічної оцінки усіх факторів, які впливають на безпеку, включаючи забезпечення фізичного захисту;

забезпечення здійснення діяльності у сфері використання ядерної енергії тільки тими фізичними та юридичними особами, які можуть гарантувати виконання вимог законодавства, норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки.

8. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей.

Регуляторним актом затверджено Порядок ліцензування окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії, що забезпечило:

надходження коштів до загального фонду Державного бюджету України в установленому порядку (вноситься за платіжним дорученням);

забезпечення державного регулюючого контролю у сфері використання ядерної енергії.

 

 

Заступник Голови

Держатомрегулювання О. Макаровська

«_____» ___________ 2009 р.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux