Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Повідомлення про оприлюднення
від 10 квітня 2015 р.
Київ
Проект наказу Держатомрегулювання «Про затвердження Переліку документів і відомостей, необхідних для здійснення радіологічного контролю на державному кордоні України»

ПОВІДОМЛЕННЯ

про оприлюднення проекту наказу Держатомрегулювання

«Про затвердження Переліку документів і відомостей, необхідних для здійснення радіологічного контролю на державному кордоні України»

 

Проектом наказу, підготовленим Держатомрегулювання України, затверджуються Перелік документів і відомостей, необхідних для здійснення радіологічного контролю на державному кордоні України.

 

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Проект наказу розроблено з метою впорядкування організаційно-правового механізму в частині проведення радіологічного контролю у пунктах пропуску через державний кордон України та в зоні діяльності регіональних митниць і митниць шляхом упорядкування переліку документів та відомостей необхідних для проведення радіологічного контролю та удосконалення державного контролю за дотриманням норм, правил та стандартів з ядерної та радіаційної безпеки, гігієнічних нормативів тощо, які унормовують рівень вмісту радіонуклідів у промисловій та продовольчій сировині, продукції тощо, та засвідчують рівень радіаційної безпеки в об’єктах, які підлягають радіологічному контролю, під час переміщення їх через державний кордон.

 

Розробка та затвердження проекту наказу є виконанням:

 

статті 24 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», в частині розроблення, порядку затвердження та оприлюднення норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки;

 

статті 5 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», в частині визначення основних принципів державної політики у сфері використання ядерної енергії та радіаційного захисту, зокрема, пріоритету захисту людини та навколишнього природного середовища від впливу іонізуючого випромінювання;

 

підпункту 32) пункту 4 Положення про Державну інспекцію ядерного регулювання України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 363, в частині затвердження переліку документів і відомостей, необхідних для проведення радіологічного контролю на кордоні України.

 

Впровадження проекту наказу вдосконалить систему норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки шляхом:

визначення переліку документів дозвільного характеру та тих, які засвідчують радіаційну безпеку, необхідних для здійснення першого рівня радіологічного контролю (експрес-контролю) на державному кордоні України (у пунктах пропуску через державний кордон та в зоні діяльності регіональних митниць і митниць), під час імпорту, експорту та транзиту вантажів, які містять небезпечні речовини 7 класу (радіоактивні матеріали), імпорту та експорту вантажів (багажу), які містять промислову та продовольчу сировину, продукцію тощо, щодо яких в Україні унормовано допустимий вміст радіонуклідів, та перетину державного кордону фізичними особами; зосередження регулюючих зусиль на забезпеченні радіаційного захисту населення України.

 

Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 30.04.2015 за адресою: 01011 м. Київ, вул. Арсенальна 9/11; тел. 254-34-51, або на електронну пошту Держатомрегулювання: g[email protected] aбо [email protected].

 

Регуляторний акт, аналіз регуляторного впливу, пояснювальну записку розміщено на веб-сайті Держатомрегулювання у розділі «Нормативні акти», підрозділі «Регуляторні акти Держатомрегулювання», «Проекти регуляторних актів».

 

Копії зауважень та пропозицій просимо також надсилати на електронну адресу Держпідприємництва України: [email protected]

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux