Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Повідомлення про оприлюднення
від 21 жовтня 2014 р.
Київ
проект наказу Держатомрегулювання «Про внесення змін до Переліку джерел іонізуючого випромінювання, діяльність по використанню яких звільняється від ліцензування»

ПОВІДОМЛЕННЯ

про оприлюднення проекту наказу Держатомрегулювання «Про внесення змін до Переліку джерел іонізуючого випромінювання, діяльність по використанню яких звільняється від ліцензування»

 

Проектом наказу, підготовленим Держатомрегулювання України, затверджуються зміни до наказу Держатомрегулювання України від 03.12.2013 № 138 «Про затвердження Переліку джерел іонізуючого випромінювання, діяльність по використанню яких звільняється від ліцензування» (далі - Перелік), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.12.2013 № 2148/24680.

Зміни являють собою додаткове внесення до Переліку джерел іонізуючого випромінювання (далі - ДІВ), що за своїми технічними характеристиками відповідають Критеріям, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 № 1174 (далі - Критеріям), за якими діяльність по використанню джерел іонізуючого випромінювання звільняється від ліцензування.

Проект наказу розроблено з метою:

зменшення регуляторного тиску на користувачів медичного обладнання, що генерує іонізуюче випромінювання, користувачів установок та пристроїв з невикористовуваним рентгенівським випромінюванням, установок для рентгеноструктурного аналізу, користувачів рентгенівських апаратів для догляду багажу в пунктах перетинання державного кордону, поштових відділеннях, правоохоронних закладах, обладнання для виявлення вибухових та наркотичних речовин. Цей підхід буде реалізовано шляхом звільнення від ліцензування діяльності з використання ДІВ, що мають низький рівень потенційної небезпеки;

реалізації одного з основних принципів дозвільної діяльності в сфері використання ядерної енергії – забезпечення диференційованого підходу до джерел іонізуючого випромінювання з урахуванням потенційної ядерної та радіаційної небезпеки, пов'язаної з ними.

Розробка та затвердження проекту наказу є виконанням:

четвертої статті 7 Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії» в частині визначення переліку джерел іонізуючого випромінювання (далі - ДІВ), діяльність по використанню яких звільняється від ліцензування відповідно до Критеріїв, що встановлюються Кабінетом Міністрів України,

підпункту 15 пункту 4 Положення про Державну інспекцію ядерного регулювання України, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів від 20.08.2014 № 363, в частині затвердження в установленому порядку переліку джерел іонізуючого випромінювання, діяльність з використання яких звільняється від ліцензування.

Впровадження проекту наказу вдосконалить норми та правила з ядерної та радіаційної безпеки шляхом:

застосування диференційованого підходу до джерел іонізуючого випромінювання з урахуванням їх потенційної радіаційної небезпеки;

зосередження регулюючих зусиль на забезпеченні регулювання безпеки ДІВ, що мають високий рівень потенційної небезпеки.

Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 21.11.2014 за адресою: 01011 м. Київ, вул. Арсенальна 9/11; тел. 254-34-51, або на електронну пошту Держатомрегулювання України: [email protected].

Регуляторний акт, аналіз регуляторного впливу, пояснювальну записку розміщено на веб-сайті Держатомрегулювання у розділі «Нормативні акти», підрозділі «Регуляторні акти Держатомрегулювання», «Проекти регуляторних актів».

Копії зауважень та пропозицій просимо також надсилати на електронну адресу Держпідприємництва України: [email protected]

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux