Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Проєкти регуляторних актів
від 14 січня 2015 р.
Київ
пояснювальна записка

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту наказу

Державної інспекції ядерного регулювання України

«Про затвердження Форм реєстраційних карток джерел іонізуючого випромінювання»

 

1.     Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект наказу «Про затвердження Форм реєстраційних карток джерел іонізуючого випромінювання» розроблено Держатомрегулювання на виконання пункту 5 Положення про Державний регістр джерел іонізуючого випромінювання і порядок оплати послуг з їх реєстрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.08.1997 № 847.

На даний час чинною є Форма реєстраційної картки на джерело іонізуючого випромінювання, затверджена наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України та Міністерства охорони здоров’я України від 18.01.2000 № 15/7, зареєстрований в Мін’юсті України 16.03.2000 за № 171/4392.

Відповідно до листа Міністерства юстиції України від 25.07.2014 № 10.1-19/16 цей наказ внесений до переліку нормативно-правових актів, зареєстрованих в Мін’юсті України, що підлягають перегляду та приведенню у відповідність до Конституції та законодавства України (1993-2012 року).

Проектом передбачено спрощення форми реєстраційної картки з урахуванням найкращого міжнародного досвіду, вимог європейського законодавства та національної практики з питань здійснення державної реєстрації джерел іонізуючого випромінювання.

2.     Мета і шляхи її досягнення

Метою прийняття акту є забезпечення функціонування єдиної державної системи обліку і контролю джерел іонізуючого випромінювання (далі - ДІВ), діяльність з якими не звільняється від регулюючого контролю і які вироблені на території України або ввезені чи вивезені через державний кордон.

3.     Правові аспекти

У сфері суспільних відносин, що регулюються проектом акта, діють такі закони та інші нормативно-правові акти:

Закон України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії»;

постанова Кабінету Міністрів України від 04.08.1997 № 847 «Про затвердження Положення про Державний регістр джерел іонізуючого випромінювання і порядок оплати послуг з їх реєстрації»;

постанова Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 1718 «Деякі питання державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки»;

наказ Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України та Міністерства охорони здоров’я України від 18.01.2000 № 15/7, зареєстрований в Мін’юсті України 16.03.2000 за № 171/4392.

Реалізація акта передбачає визнання таким, що втратив чинність, наказ Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України і Міністерства охорони здоров’я України від 18 січня 2000 року № 15/7.

 

4.     Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту нормативно-правового акту не потребує додаткового фінансування з державного бюджету.

5.     Позиція заінтересованих органів

Проект нормативно-правового акту погоджено без зауважень МОЗ підлягає погодженню Міністерством екології та природних ресурсів України, Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, Секретаріатом Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Міністерства юстиції України та державній реєстрації у Міністерстві юстиції України.

 

6.     Регіональний аспект

Проект акта не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61 Запобігання дискримінації

У наказі відсутні положення, які містять ознаки дискримінації. Наказ не потребує проведення громадської антидискримінаційної експертизи.

7.     Запобігання корупції

У проекті акту відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень. Наказ не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи.

8.     Громадське обговорення

Проект акта не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9.     Позиція соціальних партнерів

Положення акта не стосуються соціально-трудової сфери та не підлягають погодженню

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект наказу є регуляторним актом, який відповідає принципам державної регуляторної політики. Відповідно до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» до проекту акта підготовлено аналіз регуляторного впливу.

 

101 Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація акта на ринок праці не впливатиме.

 

11.     Прогноз результатів

Прийняття проекту забезпечить оптимізацію процедури державної реєстрації джерел іонізуючого випромінювання шляхом спрощення форми реєстраційної картки, що призведе до зменшення регуляторного тиску на користувачів джерел іонізуючого випромінювання.

 

Заступник Голови Державної інспекції ядерного регулювання України

 

 

 

О. Макаровська

«______»_________________2015

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux