Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Проєкти регуляторних актів
від 07 травня 2012 р.
Київ
Пояснювальна записка

 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

 

до проекту наказу Держатомрегулювання

«Про внесення змін до Порядку видачі дозволів на використання земель і водойм, розташованих в санітарно - захисній зоні ядерної установки, об’єкта,  призначеного для поводження з радіоактивними відходами, уранового об’єкта»

 

1.  Обґрунтування необхідності прийняття акта.

 

Проектом наказу, що подається, вносяться зміни до Порядку видачі дозволів на використання земель і водойм, розташованих в санітарно - захисній зоні ядерної установки, об’єкта,  призначеного для поводження з радіоактивними відходами, уранового об’єкта, затвердженого наказом Держатомрегулювння України від 16.01.2012 № 8, зареєстрованого Міністерством юстиції 06.02.2012 №181/20494.

Зміни вносяться з метою вдосконалення процедури видачі дозволів на використання земель і водойм, розташованих в санітарно-захисній зоні ядерної установки, обєкта, призначеного для поводження з радіоактивними відходами, уранового обєкта.

Зміни стосуються необхідності підтвердження відсутності негативного впливу, заявленого використання земель і водойм, розташованих в санітарно-захисній зоні ядерної установки, об’єкта,  призначеного для поводження з радіоактивними відходами, уранового об’єкта, як в умовах нормальної експлуатації так і в умовах аварійної ситуації, з наведенням відповідних оцінок впливу негативних чинників.

2. Мета і шляхи її досягнення.

Метою внесення змiн є:

Визначення умов використання земель і водойм, розташованих в санітарно - захисній зоні ядерної установки, об’єкта,  призначеного для поводження з радіоактивними відходами, уранового об’єкта.

Встановлення особливих умов дозволу на використання земель і водойм, розташованих в санітарно - захисній зоні ядерної установки, об’єкта,  призначеного для поводження з радіоактивними відходами, уранового об’єкта, що стосуються забезпечення ядерної, радіаційної безпеки та фізичного захисту.

Запобігання негативного впливу заявленого використання земель і водойм, розташованих в санітарно-захисній зоні ядерної установки, об’єкта,  призначеного для поводження з радіоактивними відходами, уранового об’єкта, як в умовах нормальної експлуатації так і в умовах аварійної ситуації.

3. Правові аспекти

Предметом правового регулювання Порядку є вимоги до радіаційної безпеки та умови провадження діяльності при використанні земель і водойм, розташованих в санітарно - захисній зоні ядерної установки, об’єкта,  призначеного для поводження з радіоактивними відходами, уранового об’єкта.

У даній сфері суспільних відносин чинні такі нормативні акти: Закон України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», Закон України «Про видобування і переробку уранових руд», Положення про Державну інспекцію ядерного регулювання, затверджене Указом Президента України від 06.04.2011 №403/2011.

Проект Порядку не стосується прав та обов’язків громадян.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація нормативно-правового акта не потребує додаткових фінансових та інших ресурсів.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект погоджено без зауважень Міністерством надзвичайних ситуацій України, Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва, Національною академією Наук України, Міністерством енергетики та вугільної промисловості України.

6. Регіональний аспект

Проект наказу не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

Проект не містить корупціогенних чинників.

8. Позиція соціальних партнерів

Проект не стосується соціально-трудової сфери, не потребує погодження уповноважених представників від всеукраїнських профспілок, їх об'єднань та всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців.

9. Прогноз результатів

Впровадження цього Порядку вдосконалить ефективність державного регулювання у сфері використання ядерної енергії шляхом:

визначення конкретних умов використання земель і водойм, розташованих в санітарно - захисній зоні ядерної установки, об’єкта,  призначеного для поводження з радіоактивними відходами, уранового об’єкта.

Реалізація цього Порядку забезпечить запобігання негативному впливу заявленого використання земель і водойм, розташованих в санітарно-захисній зоні ядерної установки, об’єкта,  призначеного для поводження з радіоактивними відходами, уранового об’єкта.

 

 

 

Заступник Голови

Держатомрегулювання О. Макаровська

 

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux