Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Проєкти регуляторних актів
від 13 травня 2010 р.
Київ
Пояснювальна записка

 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту наказу Держатомрегулювання

«Про затвердження Вимог та умов безпеки (ліцензійних умов) під час провадження діяльності з використання джерел іонізуючого

випромінювання в радіоізотопній дефектоскопії

1.  Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проектом наказу, що подається, затверджуються «Вимоги та умови безпеки (ліцензійні умови) під час провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання у радіоізотопній дефектоскопії» (далі – Ліцензійні умови).

Розроблення цих Ліцензійних умов пов’язано із необхідністю:

1) визначення конкретних вимог до безпеки використання джерел іонізуючого випромінювання в радіоізотопній дефектоскопії (джерела 1-3 категорій за рівнем потенційної небезпеки);

2) встановлення вимог до радіаційного захисту персоналу та населення, дотримання яких зменшить ризики виникнення радіаційних аварій у радіоізотопній дефектоскопії та сприятиме підвищення рівню культури безпеки у цій сфері;

3) реалізації заходів, спрямованих на те, щоб радіаційна безпека ДІВ, радіаційний захист персоналу та населення, стан інфраструктури поводження з ДІВ у радіоізотопній дефектоскопії, рівень культури безпеки у суб’єктів діяльності (ліцензіатів) були адекватні встановленим вимогам.

Ліцензійні вимоги розроблені з врахуванням рекомендацій МАГАТЕ, директив ЄС з врахуванням міжнародного досвіду та найкращої практики державного регулювання діяльності з використання ДІВ у радіонуклідній дефектоскопії.

Впровадження Ліцензійних умов забезпечить мінімізацію можливого негативного впливу іонізуючого випромінювання на персонал та населення за рахунок встановлення конкретних вимог до радіаційної безпеки та умов провадження діяльності у радіоізотопній дефектоскопії.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою розробки цих Ліцензійних вимог є:

оптимізація радіаційного захисту персоналу, який виконує роботи в радіоізотопній дефектоскопії;

визначення конкретних вимог безпеки, дотримання яких дозволить ліцензіатам гарантувати належний рівень радіаційного захисту персоналу та населення при здійсненні діяльності у радіоізотопній дефектоскопії.

3. Правові аспекти

Предметом правового регулювання Ліцензійних умов є вимоги до радіаційної безпеки та умови провадження діяльності у радіоізотопній дефектоскопії.

У даній сфері суспільних відносин чинні такі нормативні акти: закони України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку"; “Про дозвільну діяльність в сфері використання ядерної енергії”; “Про захист людини від впливу іонізуючого випромінювання”; постанова Кабінету Міністрів України від 06.12.2000 № 1782 “Про затвердження Порядку ліцензування окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії”; Вимоги та умови безпеки (ліцензійні умови) провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання, затверджені наказом Держатомрегулювання від 02.12.2002 № 125, зареєстровані в Мін’юсті 17.12.2002 за № 978/7266.

Проект Ліцензійних вимог не стосується прав та обов’язків громадян.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація нормативно-правового акта не потребує додаткових фінансових та інших ресурсів.

5. Позиція заінтересованих органів

Ліцензійні умови підлягають узгодженню з Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва, Урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики, Секретаріатом Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Міністерства юстиції України, МОЗ та підлягають державній реєстрації у Міністерстві юстиції України.

6. Регіональний аспект

Проект наказу не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

Проект не містить корупціогенних чинників згідно з Висновком антикорупційної експертизи від 04.03.2010 № 56/1-06, виданим Урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики за результатами проведення антикорупційної експертизи цього проекту.

8. Громадське обговорення

Проект розміщено на офіційному веб-сайті Державного комітету ядерного регулювання України та на урядовому веб-сайті «Громадське суспільство і влада» для громадського обговорення.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект не стосується соціально-трудової сфери, не потребує погодження уповноважених представників від всеукраїнських профспілок, їх об'єднань та всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців.

10. Прогноз результатів

Впровадження цих Ліцензійних умов вдосконалить норми та правила з ядерної та радіаційної безпеки шляхом:

визначення конкретних умов безпеки використання джерел іонізуючого випромінювання з найвищим ризиком потенційної небезпеки;

забезпечить впровадження принципу оптимізації опромінення персоналу, що виконує роботи з використанням радіоізотопних дефектоскопів, мінімізує ризики виникнення радіаційних аварій у цій сфері.

Реалізація цих Ліцензійних умов забезпечить мінімізацію можливого негативного впливу іонізуючого випромінювання на персонал, населення та довкілля шляхом

 

Заступник Голови

Держатомрегулювання О. Макаровська

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux