Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Проєкти нормативно-правових актів
від 20 липня 2009 р.
Київ
Довідка про проведення консультацій Держатомрегулювання з громадськістю у I півріччі 2009 року

Довідка про проведення консультацій Держатомрегулювання з громадськістю у I півріччі 2009 року 


Інформування громадськості та забезпечення доступу громадян до офіційної інформації Держатомрегулювання


У першому півріччі 2009 року на веб-сайті Держатомрегулювання розміщено 538 інформаційних повідомлень, в т.ч.: щоденна оперативна інформація про стан енергоблоків АЕС України та порушення в їх роботі, щотижневі короткі довідки про стан експлуатаційної безпеки енергоблоків, а також: новини, нормативно-правові та регуляторні акти і їх проекти, інша офіційна інформація. У квітні на веб-сайті Держатомрегулювання створено посилання на новий Урядовий веб-сайт "Громадянське суспільство і влада” та розміщено банер Головного управління державної служби України.

Впродовж звітного періоду в рамках підтримки роботи “Форуму” на веб-сайті Держатомрегулювання надано 6 роз’яснень, в т.ч. щодо застосування “Правил ядерної та радіаційної безпеки при перевезенні радіоактивних матеріалів”, щодо розробки та затвердження норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки, визначення переліка портів України, в які дозволяється заходження суден та інших плавзасобів з ядерними установками або джерелами іонізуючого випромінювання, визначення та застосування поняття глибокоешелований захист у “Загальних положеннях безпеки атомних станцій” (НП 306.2.141-2008) та “Правилах ядерної безпеки реакторних установок атомних станцій з реакторами з водою під тиском” (НП 306.2.145-2008), тощо.


Консультації з громадськістю

Заходи з реалізації Концепції сприяння органам виконавчої влади розвитку громадянського суспільства здійснюються Держатомрегулюванням у рамках Плану роботи з громадськістю Держатомрегулювання на 2009 рік, який є складовою Комплексного плану діяльності Держатомрегулювання, затвердженого наказом Держатомрегулювання від 08.01.2009 № 1 та Плану заходів Держатомрегулювання з реалізації Концепції сприяння органам виконавчої влади розвитку громадянського суспільства, затвердженого наказом Держатомрегулювання від 30.06.2009 № 99. Заходи Планів спрямовані на налагодження ефективної взаємодії з інститутами громадянського суспільства, створення сприятливих умов й забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики у сфері забезпечення ядерної та радіаційної безпеки.

У першому півріччі 2009 року продовжувалось проведення консультацій з громадськістю у формі публічних громадських обговорень та вивчення громадської думки.

З метою підвищення якості підготовки та прийняття рішень з питань забезпечення ядерної та радіаційної безпеки з урахуванням думки громадськості Держатомрегулювання створює умови для участі громадян у розробленні проектів рішень, зокрема у рубриці «Обговорення» було розміщено проекти нормативно-правових актів:

- “Вимоги до оцінки безпеки атомних станцій” (електронна консультація відбувалась з 19 березня по19 квітня);

- “Програма зменшення споживання енерго-ресурсів Державним комітетом ядерного регулювання України на 2010 – 2014 роки” (електронна консультація відбувалась з 05 червня по 05 липня);

- "Положення про порядок розслідування та обліку порушень в роботі атомних станцій" перегляд НП 306.2.100-2004 (електронна консультація триває з 05 червня по 05 липня).

Двічі на місяць за участю керівництва та фахівців Держатомрегулювання проводились прямі телефонні лінії з питань регулювання ядерної та радіаційної безпеки в Україні. Щочетверга керівництво Держатомрегулювання здійснювало особистий прийом громадян. Проведено 12 "гарячих ліній" під час яких надходили питання від громадян та журналістів. Так, окрему увагу було приділено розгляду питання, яке надійшло від п. М.М.Болгаріної на пряму телефонну лінію та розглянуто на особистому прийомі Заступником Голови-Головним державним інспектором з ядерної та радіаційної безпеки щодо поведення ТОВ “Медісса” (м. Сімферополь) діагностичної процедури з застосуванням панорамного рентгену-ортопантомографії та проведення повторної перевірки викладених у попередньому зверненні фактів. За результатом розляду звернення п.М.Болгаріній було надано вичерпну відповідь в межах компетенції Держатомрегулювання.

Графіки проведення прийому громадян та “гарячих ліній” керівництвом Держатомрегулювання щомісяця оновлюються і оприлюднюються на веб-сайті та дошці оголошень Держатомрегулювання й Урядовому порталі.

Для забезпечення ефективної партнерської взаємодії Держатомрегулювання з громадськістю при Держатомрегулюванні працює Громадська рада (далі - ГР). У І півріччі в рамках супроводу роботи ГР тривала робота щодо оновлення її складу. Від громадських організацій та окремих представників громадськості отримано 4 заяви щодо включення до складу. Постійно здійснювалось інформування членів ГР за допомогою веб-сайта та адресної розсилки щодо діяльності Держатомрегулювання, в т.ч. обговорення проектів нормативно-правових актів, розроблених Держатомрегулювання.

Члени Ради були активними учасниками заходів, організованих Держатомрегулювання.

Голова Громадської Ради регулярно представляв думку громадськості на засіданнях Колегії Держатомрегулювання, зокрема взято участь у засіданнях:

· 15 січня - про підсумки діяльності з регулювання ядерної та радіаційної безпеки за 2008 рік та її пріори-тетні напрями у 2009 році; про взаємодію з громадськістю та стан розгляду звернень громадян в Держатом-регулюванні у другому півріччі 2008 року;

· 22 січня - про стан виконання у 2008 році Концепції підвищення безпеки діючих енергоблоків АЕС; про підсумки виконання в 2008 році заходів стосовно продовження експлуатації енергоблоків АЕС у понад проектний термін;

· 5 лютого - щодо видачі ліцензії ДСП «Техноцентр» на здійснення діяльності на етапі експлуатації при-поверхневого сховища для захоронення РАВ; щодо стану готовності нормативно-правової бази до реалізації заходів, передбачених Енергетичною стратегією України до 2030 року;

· 19 лютого - щодо подальшої діяльності з поглиблення досліджень безпеки на основі результатів аналізу безпеки енергоблоку №2 ХАЕС; підсумки роботи державних підприємств Держатомрегулювання у 2008 році та стратегія і плани на 2009-2011 рр.;

· 21 травня - про внесення змін до умов ліцензії ЕО № 000051 щодо продовження терміну експлуатації дослідницького ядерного реактору ВВР-М;

· 28 травня - про стан імплементації результатів місії МАГАТЕ «Комплексний огляд регулюючої діяльності» (IRRS); про впровадження інтегральної системи нагляду за безпекою АЕС України

Крім проведення вищезазначених заходів, 5 березня фахівці Держатомрегулювання взяли участь у зустрічі з представниками українських екологічних громадських організацій з обговорення питання продовження експлуатації енергоблоків АЕС України у понадпроектний термін, яка була організована Національним екологічним центром України. Фахівці Департаменту оцінки безпеки ядерних установок та Управління Інформаційно-кризового надали роз’яснення представникам громадськості щодо законодавчої бази, функцій та ролі регулюючого органу у питання продовження експлуатації енергоблоків АЕС.

13 травня - представники ГР взяли участь у зустрічі з фінськими журналістами в рамках семінару, організованого Держатомрегулюванням та регулюючим органом з ядерної та радіаційної безпеки Фінляндії (STUK). Обговорювались питання залучення громадськості до формування та реалізації державної політики у сфері забезпечення ядерної та радіаційної безпеки в Україні, питання пов’язані з Чорнобильською АЕС.

Консультації з громадськістю також проводились у формі вивчення громадської думки. Так, у 2008 році Держатомрегулюванням розпочато виконання соціологічного дослідження стосовно бачення основних проблем ядерної та радіаційної безпеки, поінформованості та інформаційних потреб жителів різних регіонів України в рамках бюджетної програми 5271020 “Прикладні дослідження у сфері ядерного регулювання”. Відповідно до договору з Громадською організацією “Аналітичний центр Соціоконсалтинг” проведено опитування представників населення (пілотних фокус-груп) Рівненської області, де розташована Рівненська АЕС, та Харківської області, де розташований один із державних міжобласних спеціалізованих комбінатів Українського державного об’єднання “Радон”, що здійснює поводження з радіоактивними відходами. У І півріччі 2009 року результати проведеної роботи було проаналізовано, сформовані підходи до продовження дослідження. Завершення роботи заплановано на ІІІ квартал 2009 року, за результатами буде отримано рекомендації щодо підвищення ефективності діяльності Держатомрегулювання з інформування громадськості про державну політику у сфері використання ядерної енергії.


Взаємодія зі ЗМІ

Про головні події, які відбувались у сфері ядерної та радіаційної безпеки, і поточну діяльність Держатомрегулювання до ЗМІ направлено 15 прес-релізів.

Голова і фахівці Держатомрегулювання дали 3 інтерв’ю кореспондентам ЗМІ, за матеріалами яких підготовлено статті:

· 17 лютого в інтернет-виданні gazeta.ua інтерв’ю Голови Держатомрегулювання О.Миколайчук ”Лідером за відхиленнями є Хмельницька АЕС”;

· 6 квітня 2009 року в інтернет-виданні “Енергетична політика України” інтерв’ю заступника Голови Держатомрегулювання О.Макаровської щодо висвітлення актуальних питань коректного поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом, а також йшла мова про зміст та роль «Стратегії поводження з радіоактивними -2007;

· 24 квітня у виданні “Еженедельник 2000” (№17 (459) 24 - 30 квітня 2009 г.) інтерв’ю Голови Держатомрегулювання О.Миколайчук “Кому нужен ядерный зонтик из бумаги?”.

21 квітня 2009 року відбувся спільний брифінг Голови Державного комітету ядерного регулювання України Олени Миколайчук та Голови Консультативної Ради з реакторної безпеки при Держатомрегулюванні Миколи Штейнберга. Під час брифінгу були підведені підсумки третього засідання Консультативної Ради з реакторної безпеки, присвяченого розгляду питань щодо досвіду, уроків і проблем регулювання безпеки при знятті з експлуатації Чорнобильської АЕС та законодавчих та нормативних основ ядерного регулювання в Україні в контексті задач ліцензування нових ядерних енергоблоків. Потреба у розгляді та обговоренні зазначених питань пов’язана з тим, що виконання завдань, передбачених Енергетичною стратегією України до 2030 року в частині розвитку ядерної енергетики потребує взаємоузгодженості діючих в Україні законодавчих актів.

Впродовж І півріччя підготовлено та видано “Доповідь про стан ядерної та радіаційної безпеки в Україні у 2008 році” англійською, українською та російською мовами.

 

Про стан розгляду звернень громадян в Держатомрегулювання України

За звітний період до Держатомрегулювання надійшло 3 письмових звернення, які були розглянуті своєчасно та повно у відповідності до чинного законодавства України.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux