Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Проєкти регуляторних актів
від 07 грудня 2004 р.
Київ
Аналіз впливу регуляторного акта Вимог з безпеки до будівельного проектування об’єктів для поводження з радіоактивними відходами

1. Опис проблеми 

В системі нормативно-правових актів з ядерної та радіаційної безпеки України відсутні чинні документи, які безпосередньо визначають загальні принципи, критерії, вимоги та умови діяльності з будівельного проектування об´єктів для поводження з радіоактивними відходами (надалі РАВ). Створення цього НПА також суттєво обумовлено очікуваним збільшенням обсягів діяльності по поводженню з РАВ в Україні і пов´язаною з цим активізацією будівництва відповідних об´єктів. Тому на підставі Закону України "Про поводження з радіоактивними відходами" (зокрема Статті 24 "Проектування, будівництво та введення в експлуатацію сховищ радіоактивних відходів або об´єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами"), а також Комплексної програми поводження з радіоактивними відходами, затвердженої Кабінетом Міністрів України 25 грудня 2002 року № 2015; п.3.13 "Плану нормативного регулювання Державного комітету ядерного регулювання України на 2004 рік", необхідно затвердити в установленому порядку нормативно-правовий акт, який сприятиме подальшому удосконаленню існуючої нормативної бази для поводження з РАВ, а саме встановленню вимог та умов щодо будівельного проектування об´єктів для поводження з РАВ (переробки, кондиціювання, збереження, захоронення тощо).

2. Цілі державного регулювання 

Ціллю регулювання є забезпечення прийнятного рівня захисту людини та навколишнього природного середовища завдяки створення безпечних проектів для об´єктів для поводження РАВ

3. Опис альтернатив запропонованому акту 

Альтернативи запропонованому регуляторному акту немає.

4. Описуються механізм, який пропонується застосувати для розв'язання проблеми, і відповідні заходи 

Розв'язання проблеми досягається шляхом забезпечення додержання вимог з радіаційної безпеки на етапах проектування і будівництва нових, реконструкції та технічному переобладнанні існуючих об´єктів для поводження з РАВ.

5. Обґрунтовуються можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта 

Прийняття цього акта дозволяє підняти культуру будівельного проектування об´єктів для поводження з РАВ, що в свою чергу буде сприяти забезпеченню прийнятного рівня захисту людини та навколишнього природного середовища.

6. Визначаються очікувані результати прийняття акта 

Економія коштів, які можуть бути витрачені на ліквідацію негативних наслідків, що можуть виникати внаслідок порушення вимог, норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки прибудівельному проектування об´єктів для поводження з РАВ.

7. Запропонований строк дії акта 

Строк дії нормативно-правового акту постійно.

Відповідно до п. 10.2 "Порядку розроблення та видання норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки Державним комітетом ядерного регулювання України", термін першої перевірки документа через 5 років.

 8. Показники результативності акта 

Впровадження цього НПА, призведе до більш прогнозованого впливу будівельно-проектних рішень на суміжні види діяльності, усуненню недоцільного консерватизму при проектуванні об´єктів для поводження з РАВ і зниженню надмірного регулюючого тиску на Ліцензіат, зокрема набуття чинності даним НПА дозволить:

·        удосконалити існуючу нормативну базу щодо об´єктів для поводження з РАВ;

·        забезпечити прийнятний рівень захисту людини та навколишнього природного середовища;

·        підвищити якість будівельного проектування об´єктів для поводження з РАВ;

·        знизити ризики радіаційних аварій і техногенних катастроф тощо.

9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності акта. 

Базове відстеження результативності акта буде здійснюватися за допомогою накопичення даних (статистичних, наукових досліджень або опитувань) від організацій, які застосовуватимуть цей НПА при здійсненні свої діяльності.

Начальник Управління регулювання 
поводження з радіоактивними відходами 
І.Ф. Могильник

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux