Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Проект Технічних специфікацій на проведення першої європейської Тематичної партнерської перевірки (Topical Peer Review) щодо управління старінням ядерних установок
Опубліковано 02 листопада 2016 року о 10:55

У рамках процесу Євроінтеграції активно реалізуються заходи направлені на імплементацію законодавства ЄС у нормативно-правову базу України. Не є виключенням напрям ядерної та радіаційної безпеки. Однією з директив ЄС, положення якої повинні бути враховані в українському законодавстві, є Оновлена Директива ЄС з ядерної безпеки (Nuclear Safety Directive 2014/87/EURATOM).

Відповідно до статті 8е цієї директиви країни-члени кожні шість років обов’язково повинні брати участь у тематичних партнерських перевірках (Topical Peer Review) за визначеними технічними напрямами безпеки. Перша така тематична перевірка повинна розпочатися у 2017 році.

Для першої тематичної партнерської перевірки Європейською Комісією на основі пропозицій WENRA (Західноєвропейська асоціація ядерних регуляторів), погоджених ENSREG (Європейська група регуляторів у сфері ядерної безпеки), було обрано напрям «управління старінням». Перевірка повинна охопити енергоблоки АЕС та дослідницькі реактори з потужністю більше 1 МВт, що експлуатуватимуться станом на 31 грудня 2017 року або будуватимуться станом на 31 грудня 2016 року.

Метою першої тематичної партнерської перевірки є обмін інформацією між країнами-учасницями щодо управління старінням конструкцій, систем та елементів ядерних установок, виявлення кращих практик та спільних проблем, а також розробка плану дій з удосконалення нормативно-правової бази та практичної діяльності за цим напрямом.

Відповідно до план-графіку реалізації першої тематичної партнерської перевірки кожна країна-член ЄС (та ініціативні країни, що межують з ЄС), що має вищевказані ядерні установки, повинна до грудня 2017 року розробити та опублікувати на офіційному сайті регулюючого органу Національний звіт з результатами оцінки. Структура та зміст Національного звіту визначена Технічними специфікаціями («Topical Peer Review 2017. Ageing Management. Technical Specification for the National Assessment Reports), розробленими Робочою групою WENRA з гармонізації реакторної безпеки (RHWG).

Технічні специфікації наразі проходять завершальний етап погодження ENSREG та ЄК.

З метою залучення широкого кола громадськості до процесу реалізації першої тематичної партнерської перевірки Західноєвропейською асоціацією ядерних регуляторів вирішено розмістити на своєму офіційному веб-сайті проект Технічних специфікацій.

Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до обговорення зазначеного документу. Процес обговорення триватиме до 30 листопада 2016 року. Проект технічних специфікацій (англійською мовою) та форму надання пропозицій та зауважень до нього можна знайти за посиланням.

Враховуючи те, що форма надання зауважень та коментарів уніфікована Західноєвропейською асоціацією ядерних регуляторів, зауваження та коментарі до проекту технічних специфікацій необхідно надавати англійською мовою.

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux